Kampania społeczna „no promil – no problem”

WARSZTATY

NO PROMIL – NO PROBLEM

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną „no promil – no problem”. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

W dniu 25 października w Urzędzie Gminy Mszana Dolna  odbyły się warsztaty dla liderów młodzieżowych prowadzonych w atrakcyjnej formie przez przeszkolonych trenerów. W  tej ważnej akcji uczestniczyli także nasi uczniowie z klasy VII : Julia Kuczaj, Bartłomiej Walczak oraz Anna Czesyk.

Honorata Kaleta

GALERIA ZDJĘĆ: WARSZTATY NO PROMIL – NO PROBLEM

„Palą się znicze…”

„SZKOŁA PAMIĘTA”

Jak co roku 25 października uczniowie naszej szkoły/przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wolontariusze  Szkolnego  Koła Caritas/wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz parafialny w swojej miejscowości.

Przy cmentarnej kaplicy, w której spoczywa tragicznie zmarły w 1947 roku ksiądz Władysław Magiera, uczniowie zapalili znicze, położyli wiązankę kwiatów i odmówili modlitwę w jego intencji. Następnie porządkowali opuszczone, bezimienne groby i zapalali na nich przyniesione przez siebie znicze.

„Palą się znicze…

Przypominają,

Że ktoś odchodzi,

Inni zostają.

Pośród cmentarzy

Cichych uliczek

Jak wierna pamięć –

Palą się znicze”.

Ryszard Przymus

Bardzo dziękujemy Nikoli i jej babci pani Katarzynie Wilkowskiej za przygotowanie pięknej wiązanki kwiatów.

Mirosława Jarosz

GALERIA ZDJĘĆ: SZKOŁA PAMIĘTA